Videómarketing stratégia

videómarketing stratégia

Miért kell a videómarketing stratégia?

A nyugati országokhoz képest itthon kevés vállalkozás vagy vállalkozó használ profin elkészített videós tartalmakat és jól megtervezett márkaépítő vagy ügyfélszerző videós kampányokat. Holott egy jól megtervezett és végrehajtott videómarketing stratégia versenyelőnyhöz juttatja a vállalkozásodat.

Bevételnövekedés

A jó videómarketing stratégia szervesen illeszkedik vállalkozásod marketingstratégiájába, hiszen ugyanazokat a célokat, célcsoportokat használja, kiegészíti a kommunikációdat és hirdetési kampányaidat. A videómarketing stratégia alapján elkészített videók és videós hirdetések bevételnövekedést tudnak hozni, és a mérhetőség miatt azt is pontosan látod, hogy mennyi plusz bevételt termelnek.

Mérhetőség

A videós hirdetések teljesítményét pontosan lehet mérni: látjuk, hogy a videót hányan nézték meg és milyen hosszan, hányan kattintottak a linkre és érkeztek meg a landing page-re, és lett-e ebből vásárlás. Tudjuk, hogy mennyibe kerül egy megtekintés, egy átkattintás és egy konverzió. A mérőszámok alapján tudjuk értékelni és optimalizálni a kampányt.

Márkaépítés

Egy jó minőségű videó egyből megbízhatóságot sugall a vállalkozásodról. Ha szépek a felvételek, a megvilágítás és a színek, a zeneválasztás passzol a cég imidzséhez, a szereplők pedig érthetően, jó minőségű hanggal szólalnak meg, akkor a néző azt fogja érezni, hogy egy profi céggel áll szemben, aki valószínűleg a videókon kívül is minőségi termékeket vagy szolgáltatásokat kínál.

Járj a versenytársaid előtt!

Mivel itthon kevesen használnak jó minőségű és jól megtervezett videós tartalmakat, ezért könnyen a versenytársaid elé tudsz kerülni, ha elkezded felépíteni a videós tartalmaidat a közösségi oldalaidon. Ez hatalmas versenyelőnyt biztosít majd számodra, amikor a jó minőségű videós tartalmak már alapkövetelménnyé válnak a fogyasztók fejében.

Az emberek imádják a videót

Az emberek médiafogyasztása egyre inkább a videós tartalmak felé tolódik el, gondoljunk csak a YouTube, Instagram és újabban a TikTok egyre növekvő népszerűségére, és a Facebookon villámgyorsan nagy nézettséget elérő videós tartalmakra. A következő években ez a trend folytatódik, így megkerülhetetlenné válik a videós tartalmak gyártása a vállalkozások számára.

A videó sok információt ad át

A videó egy audiovizuális műfaj, azaz több érzékszerven keresztül képes üzeneteket átadni a nézőnek: a felvételek képi világa, az aláfestő zene, a zajok és hangeffektek hangulatépítő képessége, a szóban elhangzó szöveg, a feliratozás, a videóban elhelyezett animációk komplex eszköztára mind rendelkezésünkre áll egy videón belül.

A videóra odafigyelnek az emberek

Mivel a videó sok érzékszervünket köti le, figyelmet igényel, és az emberek meg is adják neki ezt a figyelmet. Egyszerre köti le a látást, a hallást, és egy jól elkészített videó behúzza az embert, és nem engedi el, így biztosan célba ér a vállalkozásod mondanivalója.

A videó sokáig használható

Egy videót éveken keresztül tudsz használni, mert nem csak a Facebook, Instagram, TikTok oldaladra tudod feltölteni, hanem a YouTube-ra vagy a weboldaladra feltöltve az idők végezetéig elérhető lesz, és a YouTube algoritmusa ajánlani fogja a vállalkozásod termékeire vagy szolgáltatásaira fogékony célközönség számára. A videót lejátszhatod rendezvényeken, vagy az üzletedben lévő tévéképernyőn, sőt, sales prezentációkban is felhasználhatod.

Megéri a videómarketing stratégia?

Az online kereskedelemben a vásárlók 99%-a gondolja azt, hogy a videó segít a vásárlási döntésben, illetve 73%-a nagyobb valószínűséggel vásárol meg valamit egy videó megtekintése után. Az online videó és hirdetési kampányok használata magasabb konverziót hoz.

B2B területen a hirdetési kampányok konverziós aránya akár 300%-kal is nőhet, ha az érkezési oldalon videós tartalom van. A videókat használó marketingesek 84%-a állítja, hogy a videó kiváló eszköze a lead generálásnak. A felsővezetők 59%-a állítja, hogy szívesebben néz meg egy videót, mint hogy elolvasson egy írott tartalmat. Tehát a videós formátumok B2B-ben is elkpesztően fontosak.

Hogyan készül a videómarketing stratégia?

videómarketing stratégia

1. Megismerjük a márkádat

A 0. pont, hogy segítesz nekünk megérteni a márkádat, vállalkozásodat: miről szól, milyen termékeket és szolgáltatásokat kínál, mik a USP-k (Unique Selling Proposition – egyedi terméktulajdonságok, amik kiemelik a termékedet vagy szolgáltatásodat a többi közül), mit kell tudni a piacodról és kik a legfőbb versenytársaid.

2. Célok meghatározása

A következő lépés, hogy meghatározzuk a vállalkozásod, kampányod céljait. A márkádat szeretnéd ismertebbé tenni? Netalán a márkaimidzset szeretnéd minőségibbé változtatni a fogyasztók fejében? Be szeretnéd mutatni, hogy milyen termékekkel és szolgáltatásokkal foglalkozol? Új munkatársakat szeretnél toborozni? Minél több terméket szeretnél eladni és új ügyfeleket szerezni a szolgáltatásaidhoz? Számtalan cél létezhet, és a legfontosabb, hogy a munka elején közösen definiáljuk ezeket a célokat, mert aszerint építjük fel a kampányt és a tartalmakat. A célok meghatározása a későbbi mérhetőség miatt is fontos, mert a célok alapján azonosítjuk be azokat a mérőszámokat, amiket figyelni fogunk a kampány futása során, és ezek mentén módosítjuk, finomhangoljuk a kampányt, és a végén megnézzük a megtérülését, és levonjuk a tanulságokat, hogy a következő kampány még jobban teljesítsen.

3. Célcsoport meghatározása

A kampány és videók célcsoportjának meghatározása a következő alapvető fontosságú lépés. Nem csak azért kell tudnunk, hogy kiket szeretnénk megszólítani a videókkal, hogy pontosan tudjuk célozni a hirdetéseket, hanem azért is, hogy a videókat pontosan olyan mondanivalóval, hangnemben készítsük el, amit a célcsoport szeret, ért, befogad és azonosulni tud vele. Egészen máshogy kell beszélni egy balatoni borásszal mint egy terézvárosi kismamával vagy egy bulizó tinédzserrel.

4. Funnel-tervezés

Miután megismertük a márkádat, céljaidat és célcsoportodat, nekilátunk az akvizíciós modell felrajzolásának, azaz a megtervezzük azt a felhasználói életutat, amin a fogyasztó végigmegy ahhoz, hogy az ügyfeleddé váljon. Ehhez az évtizedek óta használt AIDA modellhez vagy az ezen alapuló Google-féle See-Think-Do-Care modellhez hasonló megközelítéseket használunk.

5. Csatornahasználat

A funnel-tervezés részeként meghatározzuk azokat a csatornákat, amiket használni fogunk a videós hirdetési kampányban. Azaz, hogy a YouTube, Facebook, Instagram vagy a TikTok lesz-e a kampány céljainak legmegfelelőbb felület, ahová a videós tartalmakat posztoljuk és a hirdetéseket futtatjuk.

6. Videós formátumok

A csatornahasználat és célok alapján kiválasztjuk minden egyes csatornán azokat a videós formátumokat, amire videókat kell gyártani. Ez egy fontos lépés, mert a produkciót úgy kell előkészíteni, és a forgatást úgy kell végrehajtani, hogy igény szerint mind rövid és hosszú, akár álló 9:16 vagy vagy fekvő 16:9-es formátumú videók is készíthetőek legyenek a nyersanyagból.

7. Tartalomnaptár és kampányütemezés

Legvégül elkészül egy tartalomnaptár vagy kampányütemezés, ami azt tartalmazza, hogy melyik videót mikor, milyen csatornára kell posztolni, vagy melyik videós hirdetést milyen csatornán, mettől-meddig, milyen büdzsével kell futtatni. A kampányt aztán ennek az itinernek a mentén elindítjuk és végrehajtjuk.

Szolgáltatások

Videómarketing stratégia

Elkészítjük a vállalkozásodra szabott videómarketing stratégiát, aminek kivitelezésében segítünk.

Videómarketing tanácsadás

Felmerülő kérdéseidet 1-2 órás tanácsadások formájában megválaszoljuk, és iránymutatást adunk, hogyan használd jól a videós tartalmakat.

Videómarketing tréning

Tréninget tartunk munkatársaidnak, hogy egyszerű eszközökkel tudjanak videós tartalmakat gyártani és posztolni a csatornáidon.